Anne Karenina cilt 1 - Dünya Klasikleri - Lev Nikolayeviç Tolstoy
Stok Durumu: Stokta var
  • 15,20TL

Uygun fiyat ve kaliteli kitap ile Anne Karenina hem cilt 1 hemde cilt 2 olarak karşınızda. Uygun  fiyat garantisi ile dünya klasiklerine sahip oldun. Kütüphanenizde bulunması gereken bir kitaptır.


Dünya klasikleri olarak okumanız gereken tavsiye bir kitap serisidir. Oldukça kaliteli bir anlatım ve akıcı bir süreci vardır. Tercih ettiği hatanın bedeli o kadar kötü bir süreçle karşısına geliyor ki, okurken sizlerde o anları birlikte yaşacaksınız. 


Anne Karenina toplumsal etki altında kalmış, yapmış olduğu hatanın bedelini çok ağır ödemiştir.


İşte Anne Karenina kitabının kısa bir özeti:


Tolstoy, dünyanın en büyük yazarlarından biridir kuşkusuz. Ölümünün üzerinden geçen bir asır ününü eksiltmedi, hatta nesilden nesile hayranları katlanarak arttı. 1828-1910 yılları arasındaki hayatı boyunca kendisini dünya edebiyatında söz sahibi yapan ve sarsılmaz bir yere oturtan başyapıtlar bıraktı. Tolstoy, onu dünyanın en büyük romancılarından biri yapan ve başkahramanının adını verdiği Anna Karenina"yı 1877 yılında yayımladı. Roman bizi, aileleri mutsuzluğa götürebilecek etmenleri araştırıp kendimizi sorgulamaya sevk eder. Yaşamın katı gerçekleri ve okuduğumuz her cümlede karşılaştığımız bir ahlak dersi... Bizi sürekli takip eden gözler... Olağanüstü bir gözlem gücü ve anlatım ustalığı. Her iyi roman kahramanı gibi, daha en başından, onlarla da kendimizden bir şeyler bulduğumuz karakterler. İşte bu da Tolstoy`un en büyük başarısı. Anna Karenina ne yaparsa yapsın, kimden kaçarsa kaçsın, yaratıcısından kurtulamayacak; korkunç günahından ötürü, yazarın da bir parçası olduğu ataerkil toplum tarafından acımasızca suçlanacak, yargılanacak ve cezalandırılacaktı. Anna Karenina ahlaksız olabilirdi ama iyiliğinden kuşku duyamazdık. Onun affedilmez suçu, bir erkeğe aşık olmaktı ama seçimini yanlış yapmıştı.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Anne Karenina cilt 1 - Dünya Klasikleri - Lev Nikolayeviç Tolstoy

Yeni Ürünler