Robin Hood - Howard Pyle - 100 Temel Eser
Stok Durumu: Stokta var
  • 4,00TL

Vav Kitap
Yayın Evi YAZAR : Howard Pyle ÇEVİRMEN : Ayşe Ketenci YAYINA HAZIRLAYAN : Cuma Karataş BARKOD : 9789944942423 ISBN : 978-9944-942-42-3 KİTAP BOYUT : 13.5 x 19.5 cm KİTAP YAYINCI : İskele Yayıncılık

Çocukluk yıllarından bir kahraman olarak tanıdığımız Robin Hood şimdi İskele yayınları tarafından 100 Temel eser olarak karşınızda. Çocuklarınıza okutmanız gereken ve okumayı sevdirecek bir romandır. 


Robin Hood - Howard Pyle - 100 Temel Eser

1250'li yıllar. İngiltere'de Nottingham kentinin yakınlarında çok güzel bir orman var. Adı Sherwood... Ağaçların dalları göğü kaplamıştı. Ormanın içi karanlıktı. Ormanda sürü sürü dolaşan güzel geyikler vardı. Avcıların bu geyikleri avlamaları yasaktı. Çünkü bu ormandaki geyikler İngiltere Kralı'na aitti. Geyikleri avlayanlar büyük cezalar görürdü. Özelikle Nottingham Valisi bu konuda çok duyarlı idi. Geyiklerin kılına zarar getirilmemesine olağanüstü çaba gösterirdi.

Robin on sekiz yaşına gelince iyi ok atan, çevik, yaman kılıç kullanan bir delikanlı oldu. O zamanlarda kentlerde atıcılık yarışmaları düzenlenirdi. Komşu bir kentte atıcılık yarışmalarının olacağını duyan Robin genç yaşına rağmen yayını ve oklarını alarak yola düştü. Yolu Sherwood ormanından geçiyordu.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Robin Hood - Howard Pyle - 100 Temel Eser

Yeni Ürünler